Eftersom det regnade i går såg vi bara några av de kända byggnaderna. Jag ville gärna se Lincoln Memorial och Vita huset också, så vi svängde förbi centrala Washington D C igen i morse, på vår väg mot Philadelphia.
Den klassiska turistbilden, haha! Och vi var inte precis de enda som poserade framför Vita Huset heller..! ;)
Ibland är trafiken helt sanslös… Här är vi på väg in mot Washington D C. Washingtonmonumentet ungefär i mitten.
Innan vi åker till flygplatsen i morgon måste vi titta litet närmare på Philadelphia! När vi kom in i dag, fotade jag den här bilden i farten genom bilrutan..! Street Dance, bokstavligen, bland pensionärerna! Musiken strömmade högt och ljudligt ut på gatan :D
Det är alltid lika spännande att se hur nästa hotellrum kommer att se ut!
I natt bor vi här!
Och det var det sista inlägget innan vi är hemma igen! Då blir det antagligen en och annan layout som laddas upp här, med ännu fler bilder från vår road trip!





Jag tackar också för att du delat med dig av erat äventyr. Hoppas att ni får en smidig hemresa också.
/Pia
GillaGilla
Vilken underbar resa ni har gjort!!!
Jag har kikat in varje dag och det har varit så roligt att fått ”följa” med er på den. Önskar er en trevlig hemresa!
GillaGilla
Jag instämmer, har ju följt er resa plikttroget. Tänk vilken dröm…
Hoppas ni får en behaglig resa hem.
GillaGilla
Tack för att du delat med dig av er underbara resa! Jag har följt er hela tiden, men varit dålig på att kommentera. Hoppas ni får en bra resa hem också :D
Kram
GillaGilla
Åh Annette! Jag är så tacksam att jag fått följa med på er resa, det har varit helt fantastiskt, jag drömmer ju om att åka till USA och er resa har gjort min dröm lite verkligare, det verkar ju ha gått alldeles utmärkt att resa med barn dessutom!
Hoppas ni får en bra resa hem och välkommen hem! Längtar redan efter att få se mer av er resa i bilder och på layouter!
KRAM
GillaGilla