… när Pippi såg din ring och du fick berätta om den för henne!
Du fick din ring i bilen ned till Astrid Lindgrens värld, och du ville så gärna visa den för Pippi. Vi trodde knappast att det skulle vara möjligt att komma fram till Pippi, med alla barn som var där, och inte att hon skulle hinna titta på din ring. Men det gjorde hon! Du fick en egen liten pratstund med henne, och du var så lycklig!
Jag scrappade med samma upplägg som den förra och med ungefär samma material. Inte riktigt nöjd nu heller, så jag scrappar vidare..! Tur jag beställde hela kollektionerna… ;)

Åh vilken härlig berättelse! Jag tycker den är superläcker. Älskar den, färgerna och upplägget! Så snyggt! Kram!
GillaGilla
De här korten passar ju också perfekt till papperna både i färgval och som tema till utflykten( Astrid Lindgrens värld är ju också rena rama cirkusen, en härlig sådan!). Den här LO:n är jätte fin tycker jag! Själv styrde jag bilen till Stella i Upplands Väsby och hämtade hem” For the record”, såå snygg! Dock håller jag på med fyra andra projekt nu, så de skall först bli färdiga innan jag hugger tag i de nya papperna. Du är otroligt snabb, borde sitta brevid dig och bli smittad! Ser fram emot fler alster i dessa kollektioner så kanske jag också vågar mig in till Emma på Scraplagret och beställa dessa. Kram
GillaGilla
Tack! Litet svåra papper, om man inte fotoshoppar bilderna så att de blir svartvita. Skall prova det på nästa layout. Men For the record är nog årets finaste kollektion, den måste jag nog också beställa..!
Du är så välkommen hit att scrappa! Det vore roligt!
Kram
GillaGilla