Isabella har inte bara börjat i första klass i höst, hon har börjat åka buss hem efter skolan också..! Det är stort för en liten tjej. På morgonen, första dagen hon skulle åka buss hem, var hon nervös och sade: jag hoppas att den här dagen blir jättelång tills jag skall ta bussen… Nu längtar hon tills nästa dag, när hon skall få åka buss igen!

Underbara ungar!! =) Nu ser jag att jag har massor att kika igenom här. Har varit en lång sommar där jag knappt har suttit vid datorn och allra minst gått mina bloggrundor. Men nu har vardagen återgått till det mer normala. Barnen kommer i säng i tid och mamman får lite mer egentid på kvällarna ;) Själv har jag numera alla mina barn i skolan. Minstingen började 6- års nu, mellansonen började 3:an och äldsta sonen går sista året på gymnasiet! =) Tror jag ska ta och koka en kopp kaffe och sätta mig ner och läsa lite härinne!
Kram/Cattis
GillaGilla
Det skall jag göra! De saknar dig, det gör vi alliihop..! Jag hörde från Emil att det var stökigt på morgonbussen, så jag skjutsar henne fortfarande till skolan, men hem är det bara några stycken, så då går det bra. Du vet vad jag tycker, kom hem snart… Kram!
GillaGilla
Oj vad stor Bella har blivit! Duktig hon är. Det brukar vara mycket liv på bussen på morgorna. Eller det var det när jag åkte den, så jag tycker hon är jätteduktig!! :) Hälsa från mig! :) Kram!
GillaGilla