Brandgult (2/365) färgad himmel kvällen efter stormen

I dag plockade jag fram mitt teleobjektiv för att fota domherrarna på tomten. Men först fotade jag skogsbacken långt bort, med solen som var på väg ned redan vid tretiden på eftermiddagen.

Jag funderade på att redigera bilden, men bestämde mig för att låta den vara precis som den är. Jag gillar hur trädens silhuetter framträder mot den orangegula himlen. Lugnet efter stormen.

Här hittar du fotoutmaningen där du tar ett foto till 365 olika teman under året, samt alla deltagare. Det här temat är: Brandgult

6 reaktioner till “Brandgult (2/365) färgad himmel kvällen efter stormen

  1. Så du är med i 365 foton i år igen. Kul! Två klockrena bidrag hittills, även om du helst inte velat ta gårdagens bild. Men den här ”lugnet efter stormen” är ju perfekt och otroligt vacker.

    Gilla

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.