Den här bilden tyckte jag blev rätt så intressant. I den miljön, med den rosa och gula gungbrädan, den rosa krukan som har formen av en kopp och de snirkliga trädgårdsmöblerna mitt i all den lummiga grönskan, tycker jag att Bella ser ut att ha hamnat i drömmarnas värld, nästan som Alice i Underlandet.
Här hittar du fotoutmaningen där du tar ett foto till 365 + 1 olika teman under året, samt alla deltagare. Klicka gärna runt och se andras foton på samma teman!
♥
Underbar bild på dottern i en rosa dröm! Gillar den snygga skärpan som du har fått till i bilden! Härligt!
GillaGillad av 1 person
Perfekt till temat. Snyggt fångat :)
GillaGillad av 1 person
Härligt drömskt!
GillaGillad av 1 person
Fin bild på Bella där hon verkligen ser ut att drömma sig bort. Det är ju en fin förmåga att göra det ibland. :)
GillaGilla
Visst ser hon drömsk ut din fina dotter som ser ut att sitta i en väldigt harmonisk miljö. Motivet är bra men det jag saknar här är lite sting i bilden den känns lite urvattnad. Vill ha skarpare, klarare färger och mindre kontrast. Kanske tog du bilden när det var stark sol vilket jag ofta tycker brukar vara ganska så svårt.
GillaGillad av 1 person
Vad kul att du tycker det :) Jag ljusade nämligen medvetet upp bilden och ökade kontrasten för att förstärka känslan av att Bella var i en drömvärld, som när det är nästan litet dimma över bilden.
GillaGilla
Jättefin bild på dottern!
GillaGillad av 1 person
Tack :)
GillaGilla
Bellas skor matchar i alla fall badkaret! Älskar bilden då hennes blick säger mera än tusen ord. Jag tolkar hennes tankar som så: ” Coolt egentligen, men lite för mycket för min smak. Kan vi åka hem nu.”
GillaGilla
En mysig tolkning….:)
GillaGilla